O Lesen

Věřím, že jen pokud si něčeho skutečně vážíme, máme potřebu to ochraňovat. Na počátku značky LESEN byl můj sen a velké hledání. Hledání kvality, zodpovědnosti, férovosti, lokálnosti a motivů, se kterými se skutečně ztotožním.

Od mala jsem utíkala do přírody. A i jako dospělá si stále nosím její kousky i domů – větvičky, kytky, oblázky, jehličí, byliny... Došlo mi, že mi přináší blažený pocit, když se prvky z našeho lesa obklopuji i tam. A tak jsem chtěla jít ještě dál, mít přírodu stále u sebe. Ideálně s ní i usínat. Od té doby, co sama s těmito motivy pracuji, vnímám jejich krásu a křehkost ještě hlouběji, když na ně pak narazím venku. Jako byste potkali starého přítele. A na základě takového vztahu mám pak i mnohem větší zájem udržovat je naživu. Přítele ochraňovat.

Značku jsem vybudovala i s myšlenkou na svou dceru. S přáním, aby poznala lásku k naší krajině, její křehkost a krásu. S ohledem na celou její generaci je pro mě prioritou řemeslná kvalita, udržitelnost a vysoká životnost. Chci dětem také ukazovat důležitost toho, jak se chováme k ostatním – dát práci s fér podmínkami dalším lidem, ideálně těm, kdo to potřebují nejvíc. Zajistit, aby se měli v práci dobře, měli čas na svůj skutečný život a dostali dostatečně zaplaceno. Vybírat dodavatele, kteří mají stejné hodnoty jako já. A taky umět říci ne.

Když se to celé spojí dohromady, je z toho Lesen – můj z lesa sen.


Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz