Od 24.7. do 2.8. odpočíváme v lese a u vody. Objednávky odešleme ihned po návratu z dovolené.

O Lesen

Jak se zrodil Lesen?

Věřím, že jen pokud si něčeho skutečně vážíme, máme potřebu to ochraňovat. Na počátku značky LESEN byl můj sen a velké hledání. Hledání kvality, zodpovědnosti, férovosti, lokálnosti a motivů, se kterými se skutečně ztotožním.

Od mala jsem utíkala do přírody. A i jako dospělá si stále nosím její kousky i domů – větvičky, kytky, oblázky, jehličí, byliny... Došlo mi, že mi přináší blažený pocit, když se prvky z našeho lesa obklopuji i tam. A tak jsem chtěla jít ještě dál, mít přírodu stále u sebe. Ideálně s ní i usínat. Od té doby, co sama s těmito motivy pracuji, vnímám jejich krásu a křehkost ještě hlouběji, když na ně pak narazím venku. Jako byste potkali starého přítele. A na základě takového vztahu mám pak i mnohem větší zájem udržovat je naživu. Přítele ochraňovat.

Značku jsem vybudovala i s myšlenkou na svou dceru. S přáním, aby poznala lásku k naší krajině, její křehkost a krásu. S ohledem na celou její generaci je pro mě prioritou řemeslná kvalita, udržitelnost a vysoká životnost. Chci dětem také ukazovat důležitost toho, jak se chováme k ostatním – dát práci s fér podmínkami dalším lidem, ideálně těm, kdo to potřebují nejvíc. Zajistit, aby se měli v práci dobře, měli čas na svůj skutečný život a dostali dostatečně zaplaceno. Vybírat dodavatele, kteří mají stejné hodnoty jako já. A taky umět říci ne.

 

A zde jsou 4 pilíře, na kterých Lesen roste.

1. Vyrábíme v ČR

Naše produkty navrhují lokální výtvarníci a šijí české švadleny. Spolupracujeme pouze s českými a slovenskými výtvarníky, kteří milují a chrání naši přírodu stejně jako my.

Materiály, které používáme, se zpracovávají a tisknou v České republice a v Itálii

Povlečení šijeme v české šicí dílně, která funguje jako sociální firma. Zaměstnává tedy osoby, které mají problém si ze zdravotních důvodů najít a dlouhodobě udržet práci.
Nitě používáme české z produkce továrny Amann sídlící v Českém Švýcarsku.

Vybíráme si lokální firmy a dodavatele, kteří sdílí stejné hodnoty jako my. Všechny své dodavatele platíme férově. 

 

2. Podnikáme udržitelně

Při každém kroku myslíme na životní prostředí.

Jsme zero waste. Používáme každý odstřižek látky do posledního milimetru. Z větších kusů šijeme látkové obaly a vyrábíme voskované ubrousky, alternativu k plastovým sáčkům a fóliím. Z menších odstřižků šijeme gumičky a vyrábíme vzorníky pro zákazníky. A ty nejmenší zbytky nosíme do školek pro dětské tvoření.

Používáme jen nutné minimum obalů. Povlečení balíme do papíru, jutového provázku a zdobíme sušenými květy z našich českých luk.

Krabice a další obalový materiál používáme i z druhé ruky. Papírovou drť do krabic si vyrábíme sami z papírových tašek od nákupů, které nashromáždíme z našeho okolí.

Faktury posíláme pouze online.

Motivy z české a slovenské přírody upozorňujeme na důležitost chránit naši přírodu.

Inspirujeme. Na našich sociálních sítích se věnujeme udržitelnosti v oblékání, nákupech a životním stylu celkově. Udržitelností žijeme.

 

3.Používáme jen kvalitní materiály

Tvoříme jen z poctivých a nadčasových materiálů.

Vybíráme ty nejkvalitnější látky, aby byly na dotek co nejvíce jemné, hebké a příjemné. Všechny naše látky i potisky mají certifikaci OEKO tex standard I., tedy pro děti do 3 let.

Bavlnu využíváme pro její pevnost, odolnost a dlouhou životnost. Vydrží praní na 60 stupňů, dýchá a dobře odvádí vlhkost. Povlečení tvoříme tak, aby vydrželo po generace. 

V Lesen je pro nás kvalita na prvním místě.

 

4. Šijeme na míru

Pro dospělé, děti i miminka na všechny velikosti peřin a polštářů.

Povlečení šijeme pro děti i dospělé na klasické i francouzské peřiny a všechny velikosti polštářů. Rádi vám ušijeme vysněný rozměr na míru.

Nečekejte od nás povlečení s vánočními soby, které bude zbytek roku ležet ve skříni. Chceme, aby jedno povlečení posloužilo v každém ročním období a stačilo vám pouze pár sad. Šijeme produkty, které zákazník opravdu užije a dlouho mu budou dělat radost.   

 

Když se to celé spojí dohromady, je z toho Lesen – můj z lesa sen.


Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz